Psychiatra

Do kompetencji lekarza psychiatry należy:

Diagnoza psychiatryczna, którą lekarz stawia po przeprowadzeniu z pacjentem szczegółowego wywiadu. Zdarza się, że wywiad bywa pogłębiony o dodatkowe badania. Po rozpoznaniu objawów psychiatra stawia diagnozę pacjenta w oparciu o kryteria diagnostyczne, a następnie przy zgodzie pacjenta podejmuje się wdrożenia leczenia farmakologicznego. W niektórych przypadkach lekarz może zdecydować o skierowaniu pacjenta do szpitala psychiatrycznego. Dzieje się tak zazwyczaj, gdy zaburzenie chorego zagraża zdrowiu lub życiu samego pacjenta bądź osobom z jego otoczenia.

Leczenie w zakresie zdrowia psychicznego może trwać od kilku miesięcy do kilku lat. Jest procesem stałym, polegającym na monitorowaniu zdrowia pacjenta, kontroli leczenia i oceny jego skuteczności. W czasie wizyt medycznych lekarz sprawdza stan samopoczucia pacjenta, ocenia skuteczność działania leków, rozmawia z pacjentem o aktualnych wydarzeniach w jego życiu i ich wpływie na jego zdrowie psychiczne. Na podstawie takiej rozmowy psychiatra może zwiększyć lub zmniejszyć dawkę leku, bądź w ogóle zmienić leki na inne.

Współpracujemy z:

Ośrodek IN-MED

ul. Pełczyńskiego 5 lok 78
01-471, Warszawa Bemowo

women-doctor-370x498.png
Pediatrist

Lorem ipsum dolor sit amet, sed dicunt oporteat cuum Tuo iomnis persequeris neglegentur.

Jeśli potrzebujesz pomocy naszego specjalisty, zadzwoń pod wskazany nr tel.

Nasza rejestracja jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-19:00. Jeśli w danym momencie nie odbierzemy połączenia, oddzwonimy.