mgr Anna Grochowicz

Psycholog

Anna Grochowicz PSYCHOLOG

mgr Anna Grochowicz

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego

Pracuję w zgodzie z kodeksem etycznym psychologa i terapeuty uzależnień. Uczestniczę w superwizjach i korzystam z terapii własnej. Biorę udział w szkoleniach i rozwijam się. W pracy niezwykle ważne jest dla mnie całościowe spojrzenie na drugą osobę, a także budowanie relacji terapeutycznej opartej na szacunku i akceptacji. Wierzę w to, że każdy człowiek ma w sobie potencjał i zasoby, aby zmienić swoje życie.

DOŚWIADCZENIE

Pracuję z osobami dorosłymi, które doświadczają trudności związanych z budowaniem relacji, wyrażaniem emocji, niskim poczuciem własnej wartości czy zaburzeniami nastroju.

Pomagam osobom zmagającym się z uzależnieniem od substancji psychoaktywnych, osobom eksperymentującym z narkotykami oraz tym, dla których używanie substancji psychoaktywnych wydaje się jedyną drogą do poradzenia sobie z napięciem, stresem, czy innymi życiowymi trudnościami.

Wspieram również rodziny i bliskich osób zażywających substancje psychoaktywne, prowadzę konsultacje zarówno w zakresie samego uzależnienia, jak i funkcjonowania w relacjach, stawiania granic, komunikacji i różnych form wsparcia w procesie zdrowienia.

Towarzyszę także osobom dorosłym, które chciałyby dokonać zmiany w życiu, przyjrzeć się swoim celom życiowym i wartościom, rozwijać asertywność, kształcić umiejętność komunikacji, wyrażania emocji czy radzenia sobie ze stresem.

WYKSZTAŁCENIE

Jestem absolwentką psychologii o specjalności psychologia kliniczna i osobowości, trenerką, a także absolwentką filologii polskiej.
Aktualnie jestem w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w Śląskiej Szkole Psychoterapii, atestowanego przez zarząd Sekcji Naukowej Psychoterapii oraz Sekcji Naukowej Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Uczestniczę w całościowym kursie psychoterapii, w którym podstawowe dwa podejścia to podejście psychodynamiczne i psychodrama.

PRAKTYKA ZAWODOWA

Pracuję w stacjonarnym ośrodku leczenia uzależnień od substancji psychoaktywnych Zakładzie Lecznictwa Odwykowego NZOZ „Szansa” w Pławniowicach, gdzie prowadzę terapię indywidualną (sesje indywidualne planowe i interwencyjne) oraz grupową (grupa terapeutyczna z elementami psychodramy, grupa motywacyjna z elementami Dialogu Motywującego, grupy psychoedukacyjne na temat uzależnienia). Prowadziłam też treningi asertywności i umiejętności społecznych.
Współprowadzę także spotkania społeczności terapeutycznej (planowe i interwencyjne). Regularnie uczestniczę w zebraniach klinicznych i superwizjach.

W Gliwicach prowadzę grupę wsparcia i zapobiegania nawrotom dla pacjentów, którzy ukończyli terapię i uczestniczą w programie readaptacji społecznej.

Mam doświadczenie w obszarze profilaktyki uzależnień. Jako realizatorka programów profilaktycznych i trenerka prowadziłam zajęcia dla dzieci i młodzieży na wszystkich poziomach edukacyjnych w Śląskim Centrum Profilaktyki i Psychoterapii w Katowicach. Byłam również wolontariuszem w punkcie interwencji kryzysowej dla osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych.

KONTAKT

Zapraszam do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Jeśli nie odbieram telefonu w czasie, w którym dzwonisz lub od razu nie odpowiadam na maila, oznacza to, że pracuję. Postaram się oddzwonić lub odpisać najszybciej, jak to tylko możliwe, nie później niż 24 godziny od Twojego kontaktu.

Specjalizacja
Psycholog, Psychoterapeuta w trakcie szkolenia, Trener
Licencja
Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, Trener -V poziom Europejskich Ram Kwalifikacji EQF
Tytuł
Magister
Dostępne dni
Jestem ogromnie wdzięczna za Państwa pomoc, zapoznanie się z tematem, zapytanie czy ktoś się podejmie tematu i umówienie wizyty. Zdaje sobie sprawę że to nie była typowa sprawa gdzie są opracowane procedury i materiały, tylko wymagała indywidualnego podejścia, wykazania dobrej, ludzkiej woli i zaangażowania się. I własnie to wszystko otrzymałam u Państwa. Proszę przekazać moje ogromne podziękowania i ukłony Pani Psycholog Annie Grochowicz za to że podjęła się nietypowego tematu i zaangażowała. Jeszcze raz bardzo, bardzo dziękuję za Państwa profesjonalizm. Pozdrawiam
D.P.
Pacjentka